Honda Jazz – używany samochód dla młodego kierowcy

0
Share

Honda Jazz – czy będzie dobrym wyborem dla młodego kierowcy?

Używany model samochodu Honda Jazz III jest samochodem młodym. Zaczęto produkować go w 2015 roku, a do dnia dzisiejszego pojawiają się nowe modele. Większość kierowców poruszających się tym samochodem nie widzi w nim żadnych wad. Dlaczego Honda Jazz III jest tak ceniona przez kierowców?

Honda Jazz – krótka historia samochodu

Jest to auto należące do segmentu B. Pierwsze wzmianki o tym modelu (Honda Jazz I) pojawiły się w 2002 roku, a w roku 2008 samochód został wypuszczony na rynek. Zachwycił on wszystkich swoją niezawodnością oraz praktycznością użytkowania. Pierwszy, używany model możemy kupić w bardzo przystępnej cenie – wyniesie ona około 10 000 zł. Jest to bardzo przystępna cena jak na używany samochód.
Po sukcesie pierwszego modelu, zaczęto produkować samochody drugiej oraz trzeciej generacji. Te również charakteryzowała solidność oraz dopracowanie wykonania. Na chwilę obecną, używane modele Hondy Jazz II i III kosztują około 30 000 zł – czasem nawet więcej. Jeśli chcesz zainwestować w porządny samochód, to warto rozejrzeć się za tymi nowszymi modelami.

Nowe systemy, silniki czy też platformy zapewniają komfort oraz bezpieczeństwo podczas jazdy. Honda Jazz jest samochodem typowo miejskim, który swoją praktycznością oraz funkcjonalnością wkracza znacząco poza segment B. Samochód jest bezawaryjny – nie ma z nim większych problemów. Elektryka, silnik czy też przeniesienie napędu nie zawodzą. Jest to kluczowy czynnik przy kupnie swojego pierwszego samochodu.

Honda Jazz – wnętrze oraz nadwozie

Trzecia generacja Hondy Jazz w wersji hatchback jest długa na około 4 metry, co daje nam znacznie większą przestrzeń we wnętrzu samochodu. Bagażnik samochodu ma pojemność 354 litry – prezentuje się on znakomicie, oraz swoim rozmiarem idzie bardziej w stronę segmentu C niż B. Dodatkową opcją na powiększenie bagażnika jest funkcja Magic Seats, która unosi tylne fotele i powiększa przestrzeń bagażową do 1314 litrów. Daje nam to możliwość transportu rzeczy o długości nawet 2,5 metra.
Warto również wspomnieć o płaszczyźnie związanej z wyposażeniem samochodu. W samochodach w wersji Comfort, oprócz radia CD czy też klimatyzacji, możemy znaleźć komplet systemów bezpieczeństwa, odpowiadających za wspomaganie kierowcy podczas jazdy – zapewnia to całkowite bezpieczeństwo zaczynającemu jazdę kierowcy. 16-calowa alufelga, skórzane wykończenie lewarka do zmiany biegów oraz kierownicy czy też automatyczna klimatyzacja – to wszystko posiada wersja Elegance tego samochodu. Wszystko to daje wysoki komfort jazdy oraz zachęca w znacznym stopniu do kupna samochodu.

Na co młody kierowca musi zwrócić uwagę przy kupnie tego modelu?

Przed kupnem samochodu należy upewnić się, czy nie ma on żadnych ukrytych wad. Kupując Hondę Jazz z rynku wtórnego, inwestor powinien oddać auto do przeglądu w niezależnym warsztacie. Bardzo ważna jest również jazda próbna. Przegląd przeszłości auta umożliwia nam Historia Pojazdu. Zawierają się w niej między innymi:
• całość wyposażenia, która jest zawarta w numerze VIN;
• dane z portali motoryzacyjnych oraz z aukcji internetowych;
• adres miejsca montażu;
• ostrzeżenie producenta na temat wadliwych serii pojazdu;
• sprawdzenie w bazach pojazdów skradzionych;
• rejestr sprawdzeń numeru VIN (w serwisie Autobaza.pl);
• historia kolizji incydentów oraz szkód;
• rejestr znanych odczytów przebiegu samochodu;
• wszystkie dane techniczne.

Jeśli po sprawdzeniu wszystkich wyżej wymienionych parametrów samochód nie budzi większych zastrzeżeń, to młody kierowca może być pewny swojego wyboru. Honda Jazz jest samochodem trwałym, praktycznym oraz niedrogim w eksploatacji – idealnie nadaje się dla każdego początkującego kierowcy.

Related Posts